Vanduo – mūsų kasdieninis švaros, gyvybės šaltinis, be kurio mes tiesiog negalėtume tinkamai funkcionuoti, vien tik mūsų organizmą, mūsų kūną sudaro daugiau nei 60 proc. vandens. Tačiau ar visada susimąstome apie savo vandens švarą ir saugumą? Neretai tikimasi, kad vanduo turi būti švarus ir saugus, priimama, kaip savaime suprantamą dalyką, tačiau vandenyje dažnai pasitaiko nešvarumų, purvų, mikroplastiko, kurio plika akimi galima ir nepastebėti, o tai gali net tik paliks nešvarumus jūsų aplinkoje, sukelti nemalonius kvapus, bet ir sutrikdyti sveikatą.
Taigi, nuo ko pradėti ir, ką daryti, jei jau kyla įtarimų, jog jūsų vanduo gali būti nesaugus vartoti?
Vandens tyrimas
Jei pastebėjote, jog jūsų vanduo pakeitė spalvą, kvapą, jame atsirado priemaišų – kreipkitės į vandentvarkos specialistus, įmones, kurios suteiks visą reikalingą informaciją.
Vartotojai neretai nežino, kur kreiptis dėl vandens tyrimo, kuris yra būtinas norint sužinoti, kas yra jūsų vandenyje ir, kokios priemonės, įrengimai gali padėti išspręsti kokybės rūpesčius. Paprastai, kompanijos, kurios prekiauja vandens minkštinimo, vandens nugeležinimo, mechaniniais vandens filtrais, gali suteikti ir vandens tyrimo paslaugą, kuri privalo būti atliekama tik sertifikuotose tyrimų laboratorijose.
Vandens tyrimo kaina nėra didelė, ji gali svyruoti nuo 40 eurų iki 100 eurų ir ši kaina priklauso nuo to, kokį tyrimą jūs norite atlikti. Plačiau apie tai teiraukitės savo pasirinkto specialisto ar bendrovės.
Svarbu suprasti, kad be vandens tyrimo nerekomenduojama imtis vandens švarinimo įrengimų. Netinkamai pasirinkus brangius prietaisus jūs ne tik neišspręsite vandens kokybės problemų, bet ir galite dar labiau pabloginti situaciją, o filtrai gali būti nepataisomai sugadinti.
Mechaniniai vandens filtrai ir jų funkcija
Jei jūsų vandenyje po vandens tyrimo yra nustatytos priemaišos, purvo likučiai, kurie gali atsirasti dėl vamzdynų valymo, blogai išvalyto vandens, įvairių ekonominių veiklų jūsų gyvenamam rajone (statybos, kasinėjimai, remontai ir panašiai). Mechaniniai vandens filtrai atlieka visas vandens valymo funkcijas: išvalo vandenį ir surenka visus nešvarumus iki pačių smulkiausių.
Mechaniniai vandens filtrai turi kelias sudedamąsias dalis: vandens filtro korpusas, laikiklis, raktas ir kasetė. Šie filtrai turi skirtingus techninius parametrus, svarbu atkreipti dėmesį į jo pralaidumą, pajungimo diametrą (pagal vietos, kurioje bus montuojami dydį), temperatūrą bei spaudimą.
Mechaniniai automatiniai vandens filtrai skiriasi tuo, kad surinkti nešvarumai keliauja tiesiai į kanalizaciją, todėl tarnauja ilgiau, didesnio pajėgumo išvalyti didesnį srautą vandens.
Rūpinkitės savo gyvybės šaltiniu – vandeniu, rūpinkitės savo ir savo šeimos gera savijauta bei namų švara.